Būtinas pilietinis sąmoningumas

Valdemaras Vaičekauskas, „Hortus Investment Banking“ valdybos pirmininkas
Manau, lietuviai tikrai vieningi dėl to, kad yra nusipelnę savos valstybės, kurią atkūrė ir apgynė prieš 20 metų. Ir vieningi dėl pasirinkimo, kokiais pamatiniais principais ta valstybė turėtų gyvuoti – laisvės, demokratijos ir rinkos ekonomikos. Tik štai, sava valstybė dar negarantuoja klestinčios visuomenės – ją savo darbu sukuria piliečiai.

Lietuviams būdinga vienytis tik esant išorinei grėsmei, tačiau dabar iškyla poreikis vienybės ieškoti visuomenės susitarimuose, kuriant saugų ir pasiturintį gyvenimą – kaip tik to mes dabar ir mokomės.

„Laisvės kelias“ – tai ne tik laisvos tautos simbolis, bet ir vienijančios iniciatyvos pavyzdys, siekiant patiems kurti savo ateitį bei pilietinę visuomenę. Tam būtinas pilietinis sąmoningumas ir iniciatyva, o ne pasyvumas ir laukimas, kad kažkas kitas – pavyzdžiui, valdžia – viską nuspręs už mus. Ne taip svarbu, ar mes didelė, ar maža tauta. Svarbu, kokius matome save, kaip save suvokiame – nuo to priklauso mūsų ateitis.

Mano šeimos fondas remia visuomenės pilietinio ugdymo iniciatyvas, todėl buvome Tado Gutausko skulptūros „Vienybės medis“ mecenatai bei jau prisidėjome prie „Laisvės kelio“ sukūrimo.