Tikriems dalykams nereikia nurodymų iš viršaus

Marijus Mikutavičius, dainininkas ir televizijos laidų vedėjas
Mes nesame vieninga tauta. Kelių policininkai kasdienybėje negali būti išvien su vairuotojais, o bilietų kontrolieriai – su „zuikiais“. Mano kaimynai negali būti vieningi, kadangi vieni nori naikinti balandžius, nes šie trukdo miegoti, o kitiems balandžių gaila, nes jie gražūs. Negali būti vieningos partijos ir negali būti išvien Petras Gražulis su gėjais.Aš negyvenau niekur kitur ir nebuvau jokios kitos tautos dalis, tad man sunku spręsti, kiek tos vienybės turi būti. Bet viena aišku tikrai – mes turime daugybę skirtingų vizijų, kokia yra mūsų tauta ir kokia turi būti mūsų valstybė. Tas neaiškumas, kuo mes norime būti, ir skaldo bendrumą.

Ar yra koks nors dalykas, vienijantis ar galintis suvienyti tautą? Krepšinis. Ir nemanau, kad tai vien juokas. Bet kuriam kolektyvui reikia pergalių bet kurioje srityje – ekonomikoje, sporte, politikoje, kultūroje, technologijose ir taip toliau. Bet kur. Be sėkmės komandos žlunga. Tų pergalių mes arba per mažai siekiame, arba nemokame jomis džiaugtis. Pergalės sukelia pasididžiavimą ir pasitikėjimą savo tauta – kartu ir savo šalimi. Ir vienas kitam turėtume padėti jų siekti.

Nežinau, ar „Laisvės kelias“ gali sužadinti Lietuvos žmonių pilietiškumą, vienybę. Bet kuriuo atveju kur kas geriau, kai patriotizmas išplaukia iš pačių piliečių, o ne privaloma tvarka per valstybines šventes ant pastatų iškeliamos trispalvės. Tikriems dalykams niekada nereikia nurodymų iš viršaus.

Kviečiu visus Lietuvos žmones, nepriklausomai nuo tautybės, dalyvavusius Baltijos kelyje, dar tuo laiku dalyvauti neapsisprendusius ir išaugusias jau laisvoje Lietuvoje šeimas įamžinti save ar savo šeimas „Laisvės kelio“ skelbiamoje akcijoje.