Apie autorių

Tadas Gutauskas – skulptorius, tapytojas, gimęs Vilniuje 1970 metais.

T.Gutauskas skulptūrą studijavo Vilniaus dailės akademijoje ir 1995-aisiais įgijo magistro laipsnį. Vėliau stažavosi Zalcburge, Stokholme, Reikjavike.

Autorius rengia personalines kūrybos parodas ir dalyvauja grupinėse parodose. Taip pat organizuoja ir dalyvauja pleneruose, mugėse, simpoziumuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Yra aktyvus įvairių organizacijų narys – Vilniaus nepriklausomų meno galerijų asociacijos valdybos, Lietuvos dailininkų sąjungos, Vilniaus Rotary klubo „Perkūnas”.

Žymiausi menininko darbai – Lietuvos tūkstantmečio monumentas „Vienybės medis” sostinės Vingio parke, skulptūra „Lietuvos krepšiniui”, iškilusi prie „Siemens” arenos Vilniuje. Už pastarąją T.Gutauskui 2007 metais buvo įteiktas Didžiojo kunigaikščio Gedimino 1-ojo laipsnio apdovanojimas, o 2009 m. už visuomenės įtraukimą į kūrybos procesą projekte „Vienybės medis” jis apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle.

Atidengiant „Vienybės medį” skulptūros autorius sakė: „Turime palaikyti vieni kitus… Arba būsime vieningi ir kažką pasieksime, arba subyrėsime, žlugsime, pasiduosime, supirks mus po gabalėlį. Tik vieninga tauta gali būti stipri.”

Šias idėjas tęsia ir naujausiuose savo darbuose.

El. paštas: tadas@unikalu.lt