Buvusiems, esantiems ir ateisiantiems

Vidas Rachlevičius, žurnalo „Versus“ redaktorius
Tokie dalykai, kaip „Baltijos kelias“, gali įvykti tik vieną kartą vienos kartos gyvenime. Ir tokia patirtimi gali pasigirti ne kiekviena karta. Ir ne kiekviena tauta.Šis žygis vertas pasididžiavimo ir didžiausios pagarbos. Laisvė ir nepriklausomybė – nekvestionuotinas ir nediskutuotinas gėris. Prieš kelis dešimtmečius atrodė, kad jis išspręs visas problemas. Kitaip ir negalėjo būti, nes visa Lietuva buvo apimta begalinio entuziazmo.

Dabar viskas pasikeitė. Dauguma ir dabar neginčija laisvės ir nepriklausomybės, tačiau susivokė, kad vis dėlto tai – ne savitikslis dalykas. Tai – ir viso gyvenimo pamatas, ir priemonė.

Akivaizdu, kad dabar jokiomis aplinkybėmis „Baltijos kelias 2“ būtų neįmanomas, ekstremaliu atveju – nebent vieškelis ar takelis.
Kaip bebūtų, tikrasis „Baltijos kelias“ vertas būti įamžintas. Svarbiausias ir vertingiausias dalykas, kad ši iniciatyva nuleista ne „iš viršaus“, o gimė „iš apačios“. Kaip ją pavyks įgyvendinti ir koks jis bus, priklauso tik nuo mūsų pačių. Tai bus paminklas – didelis ar mažas – buvusiems ir esantiems. Priminimas ateisiantiems po mūsų.