„Laisvės kelias” bus tiesiamas ir festivalyje „Be2gether”

Vilnius, 2010 m. birželio 21 d. – Birželio 25-27 dienomis Norviliškėse vyksiančiame muzikos ir meno festivalyje „Be2gether“ bus galima prisidėti ir prie „Laisvės kelio“ tiesimo – įsigyti vardinę plytą, iš kurių bus sumūryta skulptūra Lietuvos laisvės dvidešimtmečiui. Šalies Nepriklausomybės jubiliejui paminėti festivalio organizatoriai skirs visą sekmadienį – gros legendiniai „Roko maršų“ dalyviai.

„Roko maršo“ metu, reikia manyti, jauni žmonės sužinos apie tai, kas buvo prieš 20 metų, iš pačių grupių, muzikos ir atmosferos. Apskritai, muzika provokuoja ir skatina mąstyti. O šiandien svarbu didinti pilietinį iniciatyvumą, skatinti asmens pasitikėjimo jausmą. Manau, jaunimas turi būti drąsinamas tautiškai įsipareigoti, todėl reikia tiesiog bendrauti, o „Roko maršą“ galime vadinti muzikiniu forumu“, – teigia sekmadieninės „Be2gether“ dienos iniciatorius, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

Pasak A.Kaušpėdo, per muziką bus kalbama ir apie nueitą laisvės kelią. Taip pat nuo festivalio pradžios iki sekmadienio vakaro specialioje palapinėje bus galima prisidėti prie „Laisvės kelio“ projekto, kurio pabaigoje legendinio Baltijos kelio atkarpoje Vilniuje iškils laisvės ir vienybės skulptūra, simbolizuojanti rankomis susikibusių žmonių grandinę.

„Ne visi supranta ir žino, kokia tai bus skulptūra ir kodėl ji kuriama. Todėl festivalis yra puiki vieta pakviesti prisijungti prie šios pilietinės iniciatyvos visus jo dalyvius. Nesvarbu, kad daugelis nestovėjo Baltijos kelyje, o buvo lopšy – svarbu, kad palaiko šią idėją, nori dalyvauti. Tokios iniciatyvos parodo ir yra būdas parodyti savo charakterį, tikėjimą ateitimi, – teigia „Laisvės kelio“ iniciatyvinės grupės narys, Baltijos kelio ir Sąjūdžio dalyvis A.Kaušpėdas. – O festivalio metu tokie seni tų įvykių dalyviai, kaip aš, ir kiti galės apie tą laiką gyvai papasakoti, paaiškinti. Tikiu, kad toks kontaktas, bendravimas padeda susivokti.“

„Laisvės kelias“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui, jau tapo savotišku tiltu, visame pasaulyje jungiančiu žmones, kuriems brangios vienybės ir laisvės idėjos. Parama „Laisvės kelią“ pasiekė ne tik iš valstybių, kuriose išeivių iš Lietuvos yra ypač daug, bet ir iš tokių tolimų ir net egzotiškų šalių, kaip Naujoji Zelandija, Kinija, Bolivija, Jungtiniai Arabų Emyratai. Daugiausia rėmėjų lietuvių tautybės, tačiau yra ir nemažai kitų tautybių žmonių.

Prisidėti prie projekto galima internetu (www.laisveskelias.lt) ir visuose Lietuvos pašto skyriuose. Kiekvieno asmens ar šeimos, prisidėjusios prie „Laisvės kelio“, vardas ir pavardė ar šeimos pavardė įspaudžiama plytoje, iš kurių ir bus sumūryta skulptūra.

Projektas „Laisvės kelias“ yra įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. „Laisvės kelią“ planuojama atidengti šių metų rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21-ąsias metines.

Apie autorių

Tadas GUTAUSKAS

Gimė 1970 m. Vilniuje. Baigė M.K.Čiurlionio menų gimnaziją, Vilniaus dailės akademiją. Studijavo Zalcburgo vasaros akademijoje Austrijoje, Karališkojoje vaizduojamojo meno akademijoje Stokholme (Švedija), Islandijos meno ir amatų koledže Reikjavike.

Sukūręs daugybę skulptūrų Lietuvoje ir užsienyje. Žinomiausi darbai Lietuvoje – pasaulio lietuvių vienybės simbolis – skulptūra „Vienybės medis“ sostinės Vingio parke, skulptūra „Lietuvos krepšiniui“ prie „Siemens“ arenos Vilniuje.