„Laisvės kelias” įgauna formą

Vilnius, 2010 m. liepos 21 d. – „Laisvės kelio” skulptūros vietoje, Konstitucijos prospekte Vilniuje, pritvirtintos pirmosios betono plokštės, su jų viduje išlietomis žmonių formos ertmėmis. Netrukus bus pradėtos klijuoti pirmosios plytos su prisidėjusių prie projekto žmonių pavardėmis. Prisidėti prie patriotinio „Laisvės kelio” projekto lieka vos vieną savaitę.

Pirmosios metalu sutvirtinos betono plokštės, sveriančios po septynias tonas, buvo išlietos Vilniuje esančioje „Markučių” gamykloje. Tokių plokščių skulptūroje bus dešimt, o jose esančių skirtingų žmonių figūrų bus pusė šimto.

„Šiuo metu prie projekto yra prisidėję daugiau nei 12 tūkstančių pavienių asmenų bei šeimų. Maksimalus galimas plytų skaičius skulptūroje – 20 tūkstančių. Dar lieka savaitė laiko rezervuoti plytą ir išvysti ją įmontuota sienoje per „Laisvės kelio” atidengimo ceremoniją rugpjūčio 23-ąją dieną”, – sako idėjos autorius skulptorius Tadas Gutauskas.

Sausi ir karšti orai toliau džiugina plytų gamintojus, kurie tokiu oru plytas „kepa” dvigubai greičiau. Be to, norėdami spėti pagaminti daugiau plytų, jie įsigijo ir sumontavo antrą krosnį. Plytos rankiniu būdu gaminamos iš specialiai paruošto molio pagal protėvių patikrintas technologijas, pastatai iš tokių plytų atlaiko šimtmečius.

Prie projekto daugiausiai prisidėjo Lietuvos gyventojai, tačiau parama „Laisvės kelią” pasiekė ir iš valstybių, kuriose yra daug išeivių iš Lietuvos, ar net tokių tolimų ir egzotiškų šalių, kaip Naujoji Zelandija, Kinija, Bolivija, Jungtiniai Arabų Emiratai. Įsigyti vardines plytas galima projekto tinklalapyje (www.laisveskelias.lt) ir Lietuvos paštuose.

„Laisvės kelias” – tai kovos už nepriklausomybę atminimas ir laisvės bei piliečių iniciatyva kuriamas vienybės simbolis ateities kartoms. Tai – raginimas nepamiršti vienybės idėjų, padėjusių Lietuvai išsikovoti laisvę. Idėjos autorius yra žinomas skulptorius Tadas Gutauskas, tačiau prie projekto taip pat prisidėjo daug žinomų ir Lietuvai nusipelniusių žmonių.

Projektas „Laisvės kelias” yra įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. „Laisvės kelią” planuojama atidengti šių metų rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21-ąsias metines.

Nuotraukų galite rasti: https://laisveskelias.lt/kategorija/informacija-spaudai/