Prisidėti prie „Laisvės kelio“ galima ir paštuose

Vilnius, 2010 m. gegužės 17 d. – Prisidėti prie pilietinio projekto „Laisvės kelias“ jau galima ne tik internetu, bet ir Lietuvos paštuose. Juose galima įsigyti vardinių plytų, iš kurių ir bus sumūryta Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui skirta skulptūra.

„Laisvės kelias“ yra visos Lietuvos projektas, todėl siekiame, kad ir prie jo prisidėti galėtų visi, – teigia projekto idėjos autorius, skulptorius Tadas Gutauskas. – Žinia apie projektą jau apskriejo šalį, tačiau ne visi galėjo prisidėti – vieni neturi, kiti nesinaudoja internetu. Dabar palaikyti šią pilietinę akciją galima paprasčiausiai užsukus į artimiausią paštą.”

Skulptūra „Laisvės kelias“ – tai kovos už nepriklausomybę atminimas ir laisvės bei vienybės simbolis ateities kartoms. Pasak T.Gutausko, tai – raginimas nepamiršti vienybės idėjų, padėjusių Lietuvai prieš dvidešimt metų išsikovoti laisvę. Skulptūra iškils legendinio Baltijos kelio atkarpoje Vilniuje ir simbolizuos gyvą žmonių grandinę.

„Džiaugiamės, galėdami prisijungti prie šio gražaus pilietinio projekto. Lietuvos pašto tinklas aprėpia visą šalį, todėl galime užtikrinti, kad kiekvieno regiono gyventojas turės galimybę įsigyti vardinę plytą ir taip prisidėti prie „Laisvės kelio“, – sako AB Lietuvos pašto Pardavimų tarnybos direktorius Arūnas Venckavičius.

Kiekvieno asmens ar šeimos, parėmusios projektą, vardas ir pavardė ar šeimos pavardė bus įspausta plytoje, iš kurių bus sumūryta skulptūra. Prie šio pilietinio projekto jau prisidėjo ne tik Lietuvos, bet ir JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Airijos ir Norvegijos gyventojai, daugiausia lietuvių tautybės.

Pritarus Vilniaus miesto plėtros departamentui, skulptūra iškils Konstitucijos prospekto ir Geležinio vilko gatvių sankirtoje palei transporto žiedą. Projektas „Laisvės kelias“ 2010 metų sausio 20 d. Vyriausybės nutarimu yra įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

„Laisvės kelią“ planuojama atidengti šių metų rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21-ąsias metines.

Apie autorių

Tadas GUTAUSKAS

Gimė 1970 m. Vilniuje. Baigė M.K. Čiurlionio menų gimnaziją, Vilniaus dailės akademiją. Studijavo Zalcburgo vasaros akademijoje Austrijoje, Karališkojoje vaizduojamojo meno akademijoje Stokholme (Švedija), Islandijos meno ir amatų koledže Reikjavike.

Sukūręs daugybę skulptūrų Lietuvoje ir užsienyje. Žinomiausi darbai Lietuvoje – pasaulio lietuvių vienybės simbolis – skulptūra „Vienybės medis“ sostinės Vingio parke, skulptūra „Lietuvos krepšiniui“ prie „Siemens“ arenos Vilniuje.