Mes – kaip paaugliai

Andrius Mamontovas, dainininkas
Liūdna pripažinti, bet šiuo metu Lietuvoje nėra vieningo, kryptingo ėjimo į kurią nors pusę. Yra daug nuomonių. Kita vertus, tai yra natūralu, nes mūsų Nepriklausomybei yra tik 20 metų, todėl mes esame vis dar ankstyvoje vystymosi stadijoje, nesame susiformavusi valstybė. Vyksta ieškojimai, į kurią pusę eiti. Panašiai kaip paaugliai, kurie blaškosi, ieškodami, kuo jiems gyvenime tapti.

Kažkada Lietuvos priešas buvo išorėje, už Lietuvos ribų, okupantas – ir tai visus labiausiai vienijo. Bendražmogiškosios vertybės visur tokios pačios, o vieno, visus dabar vienijančio dalyko negalėčiau įvardyti. Turėtų praeiti kažkiek laiko, kad tai atsirastų. Dabar visus „vienija” nepasitenkinimas, dirglumas. Tie dalykai mus skiria. Išeitis – kiekvienas turėtų elgtis taip, kaip pats reikalauja iš aplinkinių.

Man labai patiko Tado Gutausko ansktesnis projektas „Vienybės medis”. Tai gražus darbas visomis prasmėmis – ir idėja, ir vizualiai. Dėl to aš palaikau ir šį naują projektą, Jis jau įrodė, kad gali padaryti.